Profesionální montáže čerpací techniky, studnařství

Rady pro Vás

Všeobecně

          Nedejte na sousedské rady- sousedé jsou kutilové ne odborníci, tudíž nemají znalosti ani možnost porovnání kvalit a parametrů různých výrobků.

          Nenechte se nachytat na lákavé nabídky obchodních řetězců na „hlubinná"či „tlaková" čerpadla, „kompletní domácí vodárna"… Jejich zdánlivě veliké výtlaky jsou prakticky vždy nedostačující. Nejsou ani schopni dodat potřebné množství (průtok) vody.

          U tlakových nádob k vodárnám se nenechte zmást levnější variantouzdánlivě úplně stejné nádoby. Jedná se o tzv.EXPANZOMAT, to znamená, že nádoba je pouze expanzní a NE tlaková, používá se v otopných systémech na vyrovnání tlaku při ohřevu vody, má malý vstupní průměr závitu -nedokáže pojmout množství vodydodané čerpadlem a vodárna se nedá seřídit. Dáleje vyrobena ze slabého materiálu, který není schopen vydržet přetlak vodárny a ve vlhku také velice rychle prorezne -může se roztrhnout. Nemá také přírubu na výměnu vaku, protože ani vak nemá, má pouze tzv. blánu, která je upevněna po vnitřním obvodu nádoby, tím aninedokáže využít potřebnou kapacitumezi sepnutím a vypnutím.Ve většině případů EXPANZOMAT má červenou barvu. TLAKOVÁ NÁDOBA k vodárnám má většinou modrou barvu, ale u některých méně známých výrobců to není podmínkou.

Studna

          Práce u studní a ve studních samotných je velice riziková činnost a je nutné k ní přihlížet i přistupovat s velikou zodpovědností a opatrností. Jen malá neznalost či nepozornost může snadno vést k velice tragickému konci - újma na zdraví či na životě. Proto jakékoliv práce týkající se tohoto oboru přenechte raději odborníkům.

          Nikdy sami nepouštějte čerpadlo do vrtu. Neodborná montáž má často za následek znehodnocení celého vrtu.

 

          Nedopusťte osazení starého vrtu (často na chatách) s ocelovou pažnicí o průměru okolo 100 mm vibračním čerpadlem typu MALYŠ apod. a nebo čerpadlem větším než 3" (76 mm). Ocelová pažnice sahá pouze cca do 2 - 3 metrů hloubky, zbytek vrtu je holá skála. Často se pak stává, že čerpadlo se již nikdy nepodaří vytáhnout. Vyplatí se levným čerpadlem znehodnotit celý vrt?

 S tímto problémem se setkáváme poměrně často. Jaké čerpadlo máte ve vrtu právě Vy?

 

Tlaková kanalizace

        Pokud máte u domu jímku s čerpadlem tlakové kanalizace, vyvarujte se i splachování dětských vlhčených ubrousků a tampónků na obličej do WC. Tyto ubrousky se nerozpustí a jejich mikrovlákna se namotávají na hřídel čerpadla až se motor čerpadla zastaví. Poté je nutné ho demontovat, rozebrat a odstranit namotaná vlákna. V horším případě může čerpadlo "shořet".

Vodárna

        Nezanedbávejte údržbu Vaší vodárny, je nutné kontrolovat plnící tlak vzduchu v tlakové nádobě dle návodu a to 2x ročně, dále správnou funkčnost tlakového spínače a dalšího příslušenství. Zanedbanou údržbou se téměř vždy znehodnotí tlaková nádoba, velice trpí tlakový spínač jak po mechanické tak proudové stránce a hlavně extrémně trpí celé čerpadlo. Razantně se sníží jeho životnost.

Tyto rady jsou z praxe a ze života zákazníků, věřte, že i Vám mohou významně pomoct.

 

 Námi doporučené značky pro:

Čerpadla- Grundfos, Sigma, Calpeda, Wilo, Zenit, KSB, Pedrollo

Tlakové nádoby- Zilmet

Tlakové spínače- ZPA Ústí n/L   (dříve OEZ Letohrad)

Bojlery- DZD Dražice, Tatramat, Stiebel Eltron, AEG

 

Značky výše NEUVEDENÉ mají mnohonásobně HORŠÍ kvalitu, proto je nedoporučujeme!

 

Vždy požadujte kvalitu a to jak materiálu tak práce!


Je potřeba si uvědomit, že v tomto oboru se používají velmi namáhané komponenty, u kterých je od výroby daný poměr KVALITA - CENA.  Ze zkušeností skutečně vyplývá, že čím levnější výrobek, tím horší kvalita, a to podstatně.


Dále něco k e-shopům- často nám potencoinální zákazníci píší, že na e-shopu je dané čerpadlo z cenové nabídky levnější. Háček je v tom, že u e-shopu není jisté kdy a kde výrobek sehnali, a že v případě reklamace ještě bude e-shop v provozu.  V záručních podmínkách výrobců stojí, že záruční doba trvá 24měsíců od data montáže odbornou firmou jak po instalatérské, tak po elektrikářské stránce, ale nejdéle však 30měsíců od data výroby, ketré mají zahrnuto ve výrobním čísle a pečlivě to hlídají. Je tedy možné, že výrobek z e-shopu dlouho ležel na skladě a zbývá mu např. 4měsíce záruky. My jako firma si samozřejmě nemůžeme dovolit kupovat takovéto výrobky v podstatě bez záruky a dále je montovat. Každý si musí zvážit sám, zdali se mu vyplatí ušetřit na výrobku bez záruky a v případě poruchy tak vyhodit dalších 20 000Kč. Samozřejmě pokud čerpadlo není dodané od nás, i zjištění závady, demontážní práce, dopravu a případně zapůjčení náhradního čerpadla v "záruční" době hradí zákazník sám. Pokud je veškerý materiál dodán od nás, všechny tyto výkony jsou samozřejmě zdarma včetně zapůjčení náhradního čerpadla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

AQ-TECH.CZ
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one