Profesionální montáže čerpací techniky, studnařství

Ruční pumpy

Montujeme, demontujeme a opravujeme klasické i nostalgické  ruční pumpy.

K dostání jsou různé typy stojanů ručních pump. Mezi nejběžnější patří tyto:

Standart 2

Standart T (K)

NP 75 klasik

NP 75 nostalgik

 

Pracovní válce k ručním pumpám jsou vyráběny ve třech velikostech:

PV 65 - používá se do vrtaných studní, je sešroubován integrovaným závitem na vnitřní straně válce kvůli nutnosti malého průměru, na jedno pumpnutí dá ovšem méně vody.

PV 75 - používá se do kopaných studní, je sešroubován klasickou přírubou se šrouby venku, je schopen dodat větší množství vody na jedno pumpnutí.

PV 90 - nejpoužívanější pracovní válec v kopaných studních, je sešroubován stejně jako PV 75, je schopen dodat poměrně velké množství vody na jedno pumpnutí.

  

V dnešní době jsou ruční pumpy už viděny celkem zřídka, stále ale existují lidé pro které je to jediná možnost jak získat pitnou vodu.

 

Bohužel ale montáž i demontáž pumpy je velice náročná záležitost, protože použitý materiál je v celé délce od shora až dolů těžké železo (stojan, trubky, táhla, pracovní válec..).


Chcete li ruční pumpu za účelem čerpání vody, přečtěte si prosím naše doporučení…

 Jelikož jsou velmi vysoké pořizovací ceny za materiál nutný k sestavení ruční pumpy (zejména u větších hloubek studní- pozinkové trubky, ocelové táhlo, pracovní válec..), je pro Vás výhodnější a na používání  pohodlnější osadit studnu elektrickým čerpadlem. Obecně je" ruční pumpa nejdražší čerpadlo na svetě" protože k vysokým nákladům na pořízení musíte ještě vodu získávat ručním pohonem. Někdy ale bohužel není možnost mít elektrické čerpadlo.

Standard 2

Standard 2

.
AQ-TECH.CZ
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one